http://www.tekkenpro.pl/tournaments/turniej-ttt2-na-pyrkonie---poznan-polska---25042015

W miniony weekend w Poznaniu podczas Pyrkonu - jednego z większych konwentów w Polsce, odbył się turniej Tekken Tag Tournament 2. W turnieju udział wzięło ok. 40 osób. Mieliśmy zarówno graczy początkujących, przedstawicielki płci pięknej i oczywiście kilku graczy ze ścisłej polskiej czołówki Tekkena. Graczy podzielono na 8 grup po 5 graczy w każdej i brawa dla organizatorów, że zaufali doświadczonym graczom w kontekście rozpisania grup, dzięki czemu we wstępnej fazie turnieju nie mieliśmy do czynienia z grupami śmierci. 

Sam turniej ruszył o godz. 12:00 i odbywał się w żwawym tempie. Już po ok. 2-3 godzinach została wyłoniona najlepsza dwójka z każdej grupy i można było wystartować z drabinką Double Elimination.

W samej drabince nie było dużo niespodzianek. Faworyci pewnie przechodzi dalej, a słabsi gracze odpadali. Zaskoczyć jednak mogła wysoka forma Adaxa, gracza ze Szczecina, który wyeliminował Gubu, mnie, a następnie swojego brata Busa i dopiero Szyper był w stanie go zatrzymać. Warto również wspomnieć o zawodniczce z Wrocławia, która nie dość, że cosplayowała Xiaoyu to świetnie sobie radziła w turnieju kończąc na miejscu 7/8.

Jedna z najciekawszych walk turnieju to potyczka Nevana z Szyperem w finale drabinki przegranych. Ten pierwszy przyjechał w głównej mierze na odbywający się w tym samym czasie turniej w najnowszą odsłonę Mortal Kombat, a ten drugi był faworytem tej walki, przynajmniej na papierze. Gracz z Wrocławia, operujący siostrami Williams okazał się jednak lepszy wygrywając 3:2 i to właśnie Nevan zmierzył się w Wielkim Finale z niepokonanym przez cały turniej Devilem.

Finał był rozgrywany do pięciu wygranych walk, jednak Nevan musiałby wygrać dwa razy z racji wejścia do finału z drabinki przegranych. Kiedy było 4:0 dla Diabła wydawało się, że wiele się już nie wydarzy. Nevan jednak był w stanie ugrać kolejne dwie walki i po cichu można było liczyć na mały comeback. Devil jednak szybko się zrehabilitował ostatecznie wygrywając 5:2 i cały turniej.

 

Tak ostatecznie wyglądają wyniki turnieju TTT2 na Pyrkonie:

1. FARM2FARM | Devil
2. Nevan
3. Szyper
4. Adax
5/6. Boyn, Bus
7/8. Kotlaska93, Młody
9-12. Furb, Manieq, Omikron27, Gubu
13-16. Deluxe, Oleś, Komimasa, Noname

Galeria

Komentarze

Grzanka

Jakaś koleżanka ugrała 7 miejsce ? Gratulacje Ale pewnie Gubu był pijany dlatego nic nie ugrał

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
Relacja z turnieju Tekken Tag Tournament 2 na Pyrkonie w Poznaniu - 25.04.2015

Kilka moich słów na temat pyrkonowego turnieju.

Autor: Młody
Reputacja 329.1
Dodany dnia 30-04-2015 08:55
Wyświetleń: 772
Oceny 0
Ilość głosów: 0
Komentarze: 1

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!