W miniony weekend oprócz 'Tekken TEJ Tournament by TekkenPRO.pl' odbył się również inny niezwykle interesujący turniej. A mianowicie 'Ultimate Tournament XVI', który odbył się w okolicach Marsylii we Francji. Czemu był on tak interesujący?

 

1. Po pierwsze ze względu na niezwykle silną obsadę graczy spoza starego kontynentu. Zresztą spójrzcie jacy gracze spoza Europy wzięli udział w turnieju:

 •  OnlyPractice
 •  BE | AO
 •  Take
 •  Kagemaru
 •  Abel Del Maestro
 •  TKS | Icarus Nenn (NeNe)
 •  Iron Tekken
 •  Luiz Wasp

To był pierwszy raz, kiedy gracze z Peru wyjechali na turniej poza granice Ameryki Południowej. Abel był jednym z faworytów UTXVI, chociażby dlatego, że zawsze wygrywał w TTT2, nawet wtedy kiedy na turnieje do Ameryki Południowej przylatywali Koreańczycy. Co ciekawe, na dzień, dwa przed turniejem niepokonany Peruwiańczyk stoczył wiele money matchy praktycznie z każdym kto pojawił się wcześniej we Francji i...wszystko wygrał, co tylko potęgowało wrażenie, że ten turniej też będzie jego. Czy tak się stało dowiecie się w dalszej części newsa.

 

2. Po drugie w turnieju mieliśmy 3 graczy z naszego kraju, a mianowicie byli to:

 •  Nevan
 •  Bati
 •  Pychu

Czyli mocny skład złożony z bardzo uzdolnionych graczy, którzy już nie raz zajmowali miejsca w TOP3 na polskich turniejach. Można było więc liczyć na małą niespodziankę i że nasi gracze będą w stanie napsuć krwi faworytom turnieju. Jak sobie poradzili o tym również w dalszej części newsa.

 

3. Po trzecie najlepszych 3 graczy z Europy otrzymało zaproszenia na Europejskie Eliminacje turnieju 'The King of Iron Fist Tournament 2015' w Tekken 7, które odbędą się już 29 Października podczas Paris Game Week. Natomiast zwycięzca turnieju został zaproszony na przyszłoroczny turniej FINAL ROUND 19 w Stanach Zjednoczonych.

 

Początkowe problemy

Przed samym startem turnieju pojawiła się bardzo smutna informacja, a mianowicie z powodu zbyt słabego łącza internetowego turniej nie będzie relacjonowany na żywo. Na osłodę przekazana była również informacja, że te najważniejsze walki zostaną nagrane z komentarzem, a potem następnego dnia po turnieju trafią na youtube. Pozostało zatem jedynie śledzić drabinki turniejowe i wpisywane na bieżąco wyniki, ale jednak nic nie zastąpi oglądania na żywo i trzymania kciuków za swoich ulubieńców.

Faza grupowa i przerwa

W fazie grupowej niespodzianek większych nie było i wszyscy faworyci pewnie awansowali z grup do dalszej fazy turnieju. Polacy również przebrnęli tą fazę, a to oznaczało, że w Drabince Double Elimination rywalizowała cała trójka naszych rodaków.

Przed DE nastąpiła przerwa w głównym turnieju, ale ten czas również został wypełniony pojedynkami. Jedną z takich walk, była drużynowa potyczka:  Polska vs Peru, którą nasi wygrali (!) i to 3:1! Niezależnie od dalszych losów Polaków w turnieju ten moment na pewno warto zapamiętać

Jak poradzili sobie Polacy?

Pierwszy z Polaków, Bati, rozpoczął rywalizację w drabince Double Elimination od wygranej z Adnanishem z Danii 3:1. Następnie trafił na bardzo dobrze spisującego się w tym turnieju Francuza SuperAkuma i tym razem wynik był już na niekorzyść Polaka (1:3), a to oznaczało spadnięcie do Drabinki Przegranych.

Nevan za to w pierwszej walce nie poradził sobie z Włochem Dark Greetingiem i z takim samym stosunkiem walk co Bati, przegrał swój pojedynek i również spadł do Loosers Bracket. Tam trafił na Francuza TrunksKinga, z którym gładko wygrał 3:0. Pech chciał, że w następnej walce na Nevana czekał już...Bati i niestety na tak wczesnej fazie turnieju dwaj Polacy trafili na siebie w drabince. Operator Kingów wygrał 3 do 1 z Nevanem, co oznaczało, że gracz posługujący się siostrami Williams kończy turniej na miejscu 33-48. W kolejnej walce Bati zmierzył się z czołowym francuskim graczem: REDem. Po zaciętej walce Francuz wygrywa z Polakiem 3:2, a Bati kończy turniej na miejscu 25-32. 

Pozostał nam jeszcze Pychu. Gracz Kazamami najpierw wygrał z Włochem Enheas 3:1, a następnie niestety przegrywa z Francuzem Phoenix-Denja 1:3. Ta porażka oznaczała, że podobnie jak Nevan I Bati również spadł do Drabinki Przegranych. Tam trafił na Francuza Manou z którym również sobie nie poradził (1:3) i w ten sposób ostatni z Polaków kończy rywalizację w turnieju (miejsce 33-48, podobnie jak Nevan).

Finałowe Rozstrzygnięcia

Turniej, już bez Polaków, trwał dalej i po wielu walkach w drabince pozostało tylko 8 najlepszych graczy: Abel z Peru, Only Practice z Korei, Włosi: Harry Potter, Mitrust Storm oraz Japończycy: Take, Kagemaru, AO i Tissuemon, z czego ten ostatni obecnie mieszka na stałe we Włoszech. Poniższy obrazek pokazuje którzy gracze znajdowali się w Drabince Wygranych, a którzy w Drabince Przegranych:

Abel, który wcześniej pokonał AO (2 miejsce podczas EVO 2015) musiał się zmierzyć z kolejnym Japończykiem. Take okazał się jednak lepszy od Peruwiańczyka w tym pojedynku (3:1) i Abel, żeby myśleć o zwycięstwie w tym turnieju musiał się przedrzeć do finału przez Drabinkę Przegranych. Na jego drodze stanął jednak Harry Potter, który wygrał chwilę wcześniej z Tissuemonem po ciężkiej walce (3:2). Operujący Mishimami Włoch sensacyjnie wygrywa z Abelem 3:2 i w taki oto sposób Peruwiańczyk zakończył rywalizację w turnieju.

W kolejnych dwóch parach Kagemaru z Japonii wygrywa z Koreańczykiem Only Practice (3:2) zrzucając go do Loosers Bracket, natomiast AO wygrywa dość gładko z Włochem Mitrust Storm (3:0). To oznaczało, że w następnym pojedynku AO - finalista tegorocznego EVO zmierzył się z graczem z Korei. Only Practice wygrywa 3:1 i w taki oto sposób wyklarowała się najlepsza czwórka turnieju.

W drabince wygranych Take (JPN) zmierzył się z Kagemaru (JPN), natomiast w drabince przegranych Only Practice (KOR) z Harrym Potterem (ITA).

Te pojedynki można obejrzeć poniżej:

 

 

Obie walki były bardzo wyrównane (zakończyły się wynikiem 3:2), ale jednak zwycięsko z nich wyszli Take (który awansował do wielkiego finału) i Only Practice. Takie rezultaty spowodowały, że Harry Potter zakończył turniej na 4 miejscu (najwyżej z Europejczyków), natomiast Only Practice miał okazję do rewanżu z Kagemaru (poprzednio przegrał 2:3), z którym rywalizował o wejście do finału. Walkę Koreańczyka z Japończykiem można zobaczyć tutaj:

 

 

Tym razem to operator Leo i Larsa triumfował (3:1) i awansował do Wielkiego Finału turnieju UTXVI. Tam czekał już na niego Take. Koreańczyk, żeby wygrać turniej musaiłby wygrać z Japończykiem dwa razy. Czy tak się stało?

Wielki Finał: Take (JPN) vs Only Practice (KOR) zobaczycie poniżej:

 

 

Operator Boba i Bruce'a zwycięża w ostatniej walce turnieju z koreańskim graczem i tym samym wygrywa cały turniej Ultimate Tournament XVI, przy okazji zapewniając sobie zaproszenie na turniej FINAL ROUND 19, który już w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych.

Natomiast zaproszenia na Europejskie Eliminacje turnieju 'The King of Iron Fist Tournament 2015' w Tekken 7, zgarnęli Harry Potter (ITA), Mitrust Storm (ITA) i Tissuemon (JPN/ITA) (mimo, że z pochodzenia Japończyk to spełnia wymóg mieszkania w Europe, dlatego otrzymał to zaproszenie).


Oficjalne wyniki Ultimate Tournament XVI:

1. Take (JPN)

2. Only Practice (KOR)

3. Kagemaru (JPN)

4. Harry Potter (ITA)

5/6. BE | AO (JPN), Abel Del Maestro (PER)

7/8. Mitrust Storm (ITA), Tissuemon (JPN/ITA)

9-12. CKT | Fergus (IRL), Icarus Nenn (NeNe) (PER), SuperAkuma (FRA), C-Krizzle (UK)

13-16. Bode (ITA), Luiz Wasp (BRA), Iron Tekken (PER), J-Mike (FRA)

17-24. The Phantom (ITA), Vanex (ITA), Kalak (FRA), RED (FRA), W3D | Bilal (SCO), Phoenix-Denja (FRA), Sersambo (ITA), NeroDelKebap (ITA)

25-32. Bonus Jin (UK), Enheas (IT), Kangoo (FRA), Dragunov (FRA), Manou (FRA), Dark_Greeting (ITA), Rikimaru (ITA), Bati (POL)

33-48. CKT | SpaghettiRip (UK), TM | ghirlanda (ITA), CrossFire (ITA), CKT | Adnanish (DEN), Sawkao (FRA), Gunni (FRA), Toninja (FRA), Nevan (POL), Yué (FRA), MBA | Roo Kang (UK), DevilKazuya (ITA), FireBlade (FRA), CKT | Ice_Beam (GER), Pychu (POL), Shadow Force (UK), Real Menace (UK)

 

Pełna drabinka turnieju: http://tekkenarena.challonge.com/BracketUTXVI

Komentarze

Młody

Fixed

Nevan

Z Batim było 3:1. Nevan

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
Wyniki 'Ultimate Tournament XVI' - jednego z największych turniejów Tekken Tag Tournament 2 w Europie

W miniony weekend oprócz 'Tekken TEJ Tournament by TekkenPRO.pl' odbył się również inny turniej. A mianowicie 'Ultimate Tournament XVI', który odbył się w okolicach Marsylii we Francji.

Autor: Młody
Reputacja 329.1
Dodany dnia 23-10-2015 22:09
Wyświetleń: 667
Oceny 0
Ilość głosów: 0
Komentarze: 2

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!