12 Grudnia w Tokio w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata w Tekken 7 pod nazwą 'The King of Iron Fist Tournament 2015'. W turnieju wzięło udział w sumie 27 zawodników: 13 z Japonii, 8 z Korei Południowej, 2 ze Stanów Zjednoczonych, 2 z Włoch, 1 z Filipin i 1 z Polski - Artur "Devil" Wleklik.

Informacje o tym, jak przebiegał turniej i jak poszło Polakowi w zawodach znajdziecie w dalszej części newsa.


FAZA GRUPOWA

Najpierw gracze zostali podzieleni na 8 grup:

Grupa A

Grupa B

Grupa C Grupa D Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Yuyu (JPN) Maxi (JPN) Silika (KOR) Henbokuhejoboruka (KOR) AO (JPN) Nobi (JPN) Tondaklove (KOR) Bloodhawk (USA)
Vanex (ITA) Devil (POL) Tssuemon (ITA) AK (PHI) General (JPN) Mr. NAPS (USA) Fukamichi Quest (JPN) S.H.O.W (JPN)
Gen (JPN) Murugorudo (KOR) Karei (JPN) Shudy (JPN) Okaty (JPN) Secret (KOR) Dandy (JPN) Help Me (KOR)
Knee (KOR) Double (JPN) Taku (JPN)          

 

 

 

Transmisje z losowania można obejrzeć tutaj:

 

W grupach rozgrywano pojedynki systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych walk. Do dalszej fazy przeszli tylko zwycięzcy grup.

Fazę grupową można obejrzeć poniżej (od 29:00 do 2:27:00). Artur nie miał zbyt dużo szczęścia do pojawiania się na antenie i jedyny fragment jego pojedynku możemy zobaczyć od momentu 50:50:

Devil w Grupie B wygrał swój pierwszy pojedynek z Japonką Maxi operującą Xiaoyu, jednak kolejne pojedynki z Koreańczykiem Murugorudo i Japończykiem Double nie skończyły się po jego myśli. Musiał uznać wyższość Azjatów i zakończył zawody na 3 miejscu w Grupie B.

 

Ostatecznie do dalszej fazy turnieju awansowali : Knee (Grupa A), Double (Grupa B ), Taku (Grupa C), Shudy (Grupa D), AO (Grupa E), Nobi (Grupa F), Tondaklove (Grupa G) i Help Me (Grupa H). Zaskoczeń większych nie było, ponieważ tylko zawodnicy z Japonii i Korei Południowej awansowali dalej.


FAZA DOUBLE ELIMINATION

Następnie gracze zostali rozlosowani do Finałowej Drabinki, która była rozgrywana systemem Podwójnej Eliminacji, czyli mimo pierwszej porażki wciąż można dostać się do Wielkiego Finału z Drabinki Przegranych.

 

Tak wyglądały pierwsze pary w Drabince po losowaniu:

Taku (JPN) vs Knee (KOR)

TondakLove (KOR) vs AO (JPN)

Shudy (JPN) vs Nobi (JPN)

Help Me (KOR) vs Double (JPN)

 

Całą Drabinkę, aż do Wielkiego Finału można obejrzeć w linku poniżej (od 3:24:00 do 6:47:00). Jeżeli nie chcecie sobie zdradzać wyników, to nie przewijajcie newsa w dół, aż nie obejrzycie:

 

 


WYNIKI

Ostatecznie w wielkim Finale spotkali się Knee i Nobi. I to ten drugi, podobnie jak na Evo 2015, wygrywa cały turniej zgarniając 3 miliony Jenów (ok 27 tys. dolarów) oraz tytuł Mistrza Świata.

 

 

Pełne wyniki:

1. Nobi (JPN)

2. Knee (KOR)

3. AO (JPN)

4. Double (JPN)

5/6. Taku (JPN), Help Me (KOR)

7/8. Tondaklove (KOR), Shudy (JPN) 

 

Komentarze

Grzanka

Devil dostał baty w onlineowym stylu. Same whiffy i dziękuję . Widać że się zdenerwował swoją bezradnością w tej walce. Charge, nieblokowany, co to miało być ? 

Młody

No cóż, jego iWR+2 z miejsca jest tak groźne, że strach się schylać do d+2 niby proste 50:50, ale te błyskawiczne iWRy to jednak są lata pracy w rękach Nobiego :)

Tenshimitsu

Mam wrażenie że jego forma może zależeć trochę od decyzji Namco w sprawie nerfów dla Dragunova Chyba zdążyli się już zorientować jakimi ciosami Nobi wygrywał

Szini50

Nobi w tym roku zaszalał niesamowicie zdecydowanie najlepszy gracz tego roku. Jak w przyszłym utrzyma formę to przejdzie do legendy
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
'The King of Iron Fist Tournament 2015' - Wyniki i Relacja

12 Grudnia odbyły się Mistrzostwa Świata w Tekken 7 pod nazwą 'The King of Iron Fist Tournament 2015'. W turnieju wzięło udział w sumie 27 zawodników: 13 z Japonii, 8 z Korei Południowej, 2 ze Stanów Zjednoczonych, 2 z Włoch, 1 z Filipin i 1 z Polski.

Autor: Młody
Reputacja 328.6
Dodany dnia 19-12-2015 14:54
Wyświetleń: 746
Oceny 10
Ilość głosów: 2
Komentarze: 4

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!