Gdy emocje już opadły przyszła najwyższa pora podsumować Tekken TEJ Tournament 2016, który odbył się w Poznaniu podczas Poznań Game Arena. W tym roku dzięki współpracy TekkenPRO.pl i CKT mieliśmy najwyższą jakość relacji na żywo, którą dostarczyły chłopaki z Cool Kids Table i nieskromnie pisząc, profesjonalnie przeprowadzony turniej przez członków Polskiego Community Tekkena. Stanowisko turniejowe na targach, które było gotowe już w piątek, potrafiło zrobić wrażenie, dzięki czemu od razu było widać gdzie jest rozgrywany największy największy turniej Tekkena w Polsce. Przejdźmy zatem do tego co się działo w każdym dniu.

 

DZIEŃ 1

W Sobotę rozegrany został ostatni turniej Tekken Tag Tournament 2 w Polsce, ale to nie wszystko. Dużą gratką dla wszystkich odwiedzających PGA były 2 stanowiska z Tekkenem 7, na których każdy śmiałek mógł sprawdzić jak w akcji prezentuje się najnowsza gra od Bandai Namco. Żeby było efektowniej, każda konsola była podpięta do dwóch monitorów, dzięki czemu w dużym komforcie można było podglądać i grać w nadchodzącą odsłonę. Dla chętnych turniejowych wrażeń przygotowano za to widownie z projektorem pokazujący te same walki, które widzowie mogli śledzić w Internecie w relacji na żywo. Miło było popatrzeć, że nie tylko osoby związane ze sceną Tekkena potrafiły usiąść i wraz z nami kibicować Polakom w ciężkich konfrontacjach z graczami z zagranicy. 

Jak w takim razie przebiegał turniej TTT2?

Faza grupowa przebiegła dość sprawnie (no chyba, że pewni spóźnialscy ją opóźniali ) i nie było żadnych niespodzianek. Najwięksi faworyci wyszli z pierwszych miejsc, a zagraniczna ekipa w pełnym składzie zameldowała się w drugiej fazie. Zaskoczyć co najwyżej mogła dopiero trzecia pozycja Gajdy w swojej grupie, który nie poradził sobie z CKT | Spaghettiripem i St4rkiem. Niemniej jednak, każdy już szykował się do drabinki Double Elimination, która ok. godz. 15:00 wystartowała i w szybkim tempie zaczęła się eliminacja kolejnych graczy.

Ostatecznie po wielu wyrównanych i ciężkich pojedynkach wyłoniła się najlepsza ósemka turnieju. Po stronie wygrywającej znaleźli się Bracia z Leszna czyli FARM2PLAY | Devil i FARM2PLAY | Matt-JF, a oprócz nich kolejny Polak Caradolph i Irlandczyk CKT | Fergus. Po stronie Loosersów walczyli za to nadal: reprezentujący Wielką Brytanię CKT | Spaghettirip, Hiszpan CKT | Baxi i dwóch Polaków, którzy mimo że trafili na siebie już w pierwszej walce drabinki, potrafili oboje dojść tak daleko, czyli Nevan i Gajda.

W tym miejscu zobaczycie jak przebiegła cała faza turniejowa, natomiast poniżej zamieszczam cały zapis relacji na żywo z dnia pierwszego:

https://www.twitch.tv/ckt_gaming/v/96442457

https://www.twitch.tv/ckt_gaming/v/96445641

https://www.twitch.tv/ckt_gaming/v/96457370

 

Tak ostatecznie prezentują się wyniki turnieju Tekken Tag Tournament 2:

1. FARM2PLAY | Devil (POL)

2. FARM2PLAY | Matt-JF (POL)

3. CKT | Baxi (ESP)

4. Caradolph (POL)

5. CKT | Fergus (IRL), Nevan (POL)

7. Gajda (POL), CKT | Spaghettirip (UK)

9. CKT | Adnanish (DEN), CKT | Rain (GRE), Szyper (POL), Kingki (POL)

13. Boyn (POL), CKT | Nemouik (FRA), St4rk (POL), K' (POL)

 

Wyniki mówią za siebie. Devil po raz kolejny okazał się niepokonany i ponownie wygrywa na turnieju Tekken TEJ Tournament.

 

DZIEŃ 2

Podczas drugiego dnia rozegrany został turniej Tekken 7, na który wszyscy czekali. Najlepsza szesnastka z dnia wczorajszego miała zagwarantowany udział w niedzielnym turnieju. Niestety nie wszyscy mogli zostać na drugi dzień, a niektórzy nie czuli się za dobrze następnego dnia (w tym Devil - zwycięzca sobotniego turnieju TTT2) i w związku z tym nastąpiły pewne roszady w drabince. Nie przeszkodziło to jednak w przeprowadzeniu kolejnego turnieju na bardzo wysokim poziomie.

Pełną relację znajdziecie w tym miejscu:

https://www.twitch.tv/ckt_gaming/v/96663945

https://www.twitch.tv/ckt_gaming/v/96671524

 

Drabinkę turniejową można zobaczyć tutaj.

Natomiast tak ostatecznie wyglądały wyniki turnieju:

1. CKT | Spaghettirip (UK)

2. FARM2PLAY | Matt-JF (POL)

3. Caradolph (POL)

4. CKT | Fergus (IRL)

5. CKT | Baxi (ESP), CKT | Rain (GRE)

7. CKT | Nemouik (FRA), Mace (POL)

 

Reprezentant Wielkiej Brytanii pokazał jak silną postacią jest Katarina i Matt nie był w stanie ostatecznie z nią sobie poradzić. Z tego też względu Spaghettirip zasłużenie wygrał turniej Tekken 7. Po jego reakcjach widać było, że jest to dla niego ważne zwycięstwo.

 

Pod sam koniec transmisji czeka też na was bonus, a mianowicie walka Polski z zawodnikami reprezentującymi CKT. Warto zobaczyć, kto zwyciężył również w tym pojedynku

Komentarze

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
Tekken TEJ Tournament 2016 - wyniki i relacja

Podsumowanie turniejów Tekken Tag Tournament 2 i Tekken 7 na PGA

Autor: Młody
Reputacja 328.6
Dodany dnia 29-10-2016 11:52
Wyświetleń: 710
Oceny 0
Ilość głosów: 0

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!