Kilka dni temu na łamach portalu PPE.pl pojawił się artykuł o nazwie: 'Wyjdźmy na ulice! Rok 2016 to świetlany czas mordobić', który mówi o tym, że bijatyki mają dużą szansę zaistnieć w nowym roku chociażby z powodu wielu nadchodzących tytułów (m.in. Tekken 7), czy coraz bardziej zauważalnego potencjału e-Sportowego w tym gatunku. Potrzebna jest jednak społeczność graczy zrzeszająca się w okół tych produkcji. Wg. twórcy artykułu ta społeczność w Polsce nie prezentuje się za dobrze:

"Wiem też, że cała społeczność skutecznie rośnie w siłę. Przynajmniej na świecie, bo w Polsce jest z tym mały problem.

Generalnie Fighting Game Community jako takie nie istnieje w Polsce na większą skalę. Nie ma też głośnych turniejów, wydarzeń i spotkań, w których można by uczestniczyć. Wyjątkiem są zeszłoroczne mistrzostwa w Mortal Kombat X zorganizowane przez Cenegę, za które należą się wydawcy ogromne brawa. Ja wiem, że, być może, bijatyki nadal są w naszym kraju dosyć niszowym sportem, ale od zmartwychwstania tego gatunku minęło już kilka ładnych lat, więc przydałoby się coś zrobić w tym kierunku.

(...)

Nadciąga dobry czas dla fanów bijatyk. Propagujcie ile się da, by gatunek wyszedł w naszym kraju z pewnej niszy. Bo niestety, nie czarujmy się, taka jest prawda, co zresztą potwierdziłem jakiś czas temu w różnych rozmowach. A skoro nadchodzi okres obfity, to czemu również my, jako polscy gracze, nie mielibyśmy w nim uczestniczyć? Obyśmy doczekali się kiedyś mistrzostw Polski z prawdziwego zdarzenia. "

 

Wielu graczom te słowa o Polskim FGC nie spodobały się. Jednym z nich był Nerobianco - aktywny uczestnik Polskiej społeczności bijatyk. Postanowił napisać on własny artykuł 'Jak w rzeczywistości wygląda scena bijatyk w Polsce', w którym odpowiada na zarzuty o braku Polskiej Sceny i przedstawia swój punkt widzenia. Zwłaszcza dla nowych graczy dodatkowym smaczkiem w artykule będzie poznanie osób, które znacznie wpłynęły i wpływają na Polskie Community.

 

 

 

Mocno zapraszam do zapoznania się zarówno z pierwszym jak i z drugim artykułem, a następnie o pozostawienie własnej opinii o tym temacie.

 

 

 

 

http://www.ppe.pl/publicystyka/2118/wyjdzmy-na-ulice-rok-2016-to-swietlany-czas-mordobic.html - Wyjdźmy na ulice! Rok 2016 to świetlany czas mordobić - Mateusz Gołąb
http://www.ppe.pl/blog/24562/6531/jak-w-rzeczywistosci-wyglada-scena-bijatyk-w-polsce.html - Jak w rzeczywistości wygląda scena bijatyk w Polsce. - Dawid "Nerobianco" Wesołowski

Komentarze

FerdekPL

Nero - dobra robota.

Greg0842013

W pelni z toba sie zgadzam.

Szini50

Ja nie rozumiem jak redaktor takiej strony jak PPE.PL mógł pisać takue bzdury nic dziwnego że Bijatyki nie są najpopularniejszym gatunkiem gier jak takie oszołomy o tym piszą.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
Rok 2016 czasem bijatyk, mimo braku Polskiej Sceny?

Kontrowersyjne słowa Redaktora PPE.pl wzbudziły dyskusję na temat Polskiej Społeczności Graczy w Bijatyki.

Autor: Młody
Reputacja 329.1
Dodany dnia 09-01-2016 14:32
Wyświetleń: 910
Oceny 10
Ilość głosów: 1
Komentarze: 3

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!