W miniony weekend w Poznaniu podczas Pyrkonu - jednego z większych konwentów w Polsce, odbył się turniej Tekken Tag Tournament 2. W turnieju udział wzięło ok. 40 osób. Mieliśmy zarówno graczy początkujących, przedstawicielki płci pięknej i oczywiście kilku graczy ze ścisłej polskiej czołówki Tekkena. Graczy podzielono na 8 grup po 5 graczy w każdej i brawa dla organizatorów, że zaufali doświadczonym graczom w kontekście rozpisania grup, dzięki czemu we wstępnej fazie turnieju nie mieliśmy do czynienia z grupami śmierci. Sam turniej ruszył o godz. 12:00 i odbywał się w żwawym tempie. Już po ok. 2-3 godzinach została wyłoniona najlepsza dwójka z każdej grupy i można było wystartować z drabinką Double Elimination.

W samej drabince nie było dużo niespodzianek. Faworyci pewnie przechodzi dalej, a słabsi gracze odpadali. Zaskoczyć jednak mogła wysoka forma Adaxa, gracza ze Szczecina, który wyeliminował Gubu, mnie, a następnie swojego brata Busa i dopiero Szyper był w stanie go zatrzymać. Warto również wspomnieć o zawodniczce z Wrocławia, która nie dość, że cosplayowała Xiaoyu to świetnie sobie radziła w turnieju kończąc na miejscu 7/8.

Jedna z najciekawszych walk turnieju to potyczka Nevana z Szyperem w finale drabinki przegranych. Ten pierwszy przyjechał w głównej mierze na odbywający się w tym samym czasie turniej w najnowszą odsłonę Mortal Kombat, a ten drugi był faworytem tej walki, przynajmniej na papierze. Gracz z Wrocławia, operujący siostrami Williams okazał się jednak lepszy wygrywając 3:2 i to właśnie Nevan zmierzył się w Wielkim Finale z niepokonanym przez cały turniej Devilem.

Finał był rozgrywany do pięciu wygranych walk, jednak Nevan musiałby wygrać dwa razy z racji wejścia do finału z drabinki przegranych. Kiedy było 4:0 dla Diabła wydawało się, że wiele się już nie wydarzy. Nevan jednak był w stanie ugrać kolejne dwie walki i po cichu można było liczyć na mały comeback. Devil jednak szybko się zrehabilitował ostatecznie wygrywając 5:2 i cały turniej.

 

Tak ostatecznie wyglądają wyniki turnieju TTT2 na Pyrkonie:

1. FARM2FARM | Devil
2. Nevan
3. Szyper
4. Adax
5/6. Boyn, Bus
7/8. Kotlaska93, Młody
9-12. Furb, Manieq, Omikron27, Gubu
13-16. Deluxe, Oleś, Komimasa, Noname

 

Turniej nie był streamowany i również nie kojarzę, żeby ktoś nagrywał walki.

Może następnym razem lepiej samemu przyjechać?

 

Komentarze

Robson

Pewnie żona mu nie daje grać

Jamor

Nagralem troszke.Devil vs Szyper oraz BUs vs Kotlaska93 . Wrzucę jutro na yt i zapodam łączniki. Elo. ps Gubu tak nisko. Aż mi ciężko dać wiarę. 

 

Tenshimitsu

Najsu Gratulacje dla podium

Robson

Gratulacje dla podium.

Jak widać Nevan gra nie tylko w Mortala

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
FARM2FARM | Devil wygrywa na Pyrkonie

Krótka relacja z turnieju, który miał miejsce 25 Kwietnia w Poznaniu.

Autor: Młody
Reputacja 329.1
Dodany dnia 28-04-2015 18:40
Wyświetleń: 733
Oceny 10
Ilość głosów: 3
Komentarze: 4

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!