Tak można określić, zbliżający się coraz większymi krokami, turniej Tekken 7 podczas Evo 2015 w Las Vegas w hotelu i kasynie Bally's / Paris, który odbędzie się w dniach 17-18 Lipca 2015 roku. Ale zacznijmy od początku.

'Evolution Championship Series' (w skrócie EVO) to prawdopodobnie największy turniejowy event w bijatyki w Ameryce. Impreza odbywa się cyklicznie co rok w okresie wakacyjnym i zawsze na imprezę zjeżdżają się najlepsi gracze z całego świata mocno związani ze sceną bijatykową. Nie ma się co dziwić, gdyż oprócz bardzo atrakcyjnych nagród, można również udowodnić, kto jest najlepszy w daną bijatykę.

W zeszłym roku jedną z głównych gier turniejowych był Tekken Tag Tournament 2.  W tym roku, oprócz turniejów w takie gry jak Ultra Street Fighter IV, Guilty Gear Xrd Sign, czy Mortal Kombat X, zostanie również rozegrany turniej w Tekken 7 na automatach. Zdania na temat tego pomysłu są podzielone, ponieważ gracze z Japonii czy Korei będą mieć znaczną przewagę podczas turnieju, gdyż od kilku miesięcy mają możliwość regularnej gry w T7. Natomiast gracze z USA jak do tej pory mogli najnowszą odsłonę Tekkena sprawdzić tylko podczas eventów turniejowych rozgrywanych w USA, przez zaledwie kilka dni. Dzisiaj pojawiła się za to informacja, że w 6 salonach gier w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu zostaną postawione automaty z T7. Czy nastąpi to jeszcze przed Evo? Ciężko powiedzieć...

Ponadto tydzień temu Bandai Namco ogłosiło za pośrednictwem oficjalnego Twittera Evo, że do puli nagród w turnieju Tekken 7 dorzuca 30 tysięcy dolarów! Taka suma z pewnością zachęciła do przyjazdu wielu graczy spoza Stanów Zjednoczonych. Jednak takiej inwazji graczy chyba nikt się nie spodziewał....

...Na chwilę obecną w turnieju planuje wystąpić ok. 30 (!) graczy z Japonii w tym np. Nobi i Yuu, których spokojnie można określić jako jednych z najlepszych graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponadto pojawić ma się również ok. 5 Koreańczyków, w tym m.in. JDCR, który będzie bronił tytułu sprzed roku i Saint, który wygrał 'niepamiętny' turniej StrongStyle~5. Kolejną ciekawą osobistością, która weźmie udział w turnieju,  będzie bez wątpienia 'tekkenowy celebryta' TheMainMan - gracz pochodzący ze Szwecji, który wraz ze swoim bratem będzie reprezentował Europę (nie wiem czy się cieszyć czy płakać ).

Rozpiska grup jeszcze jest na bieżąco aktualizowana, ale już można sprawdzać, kto z kim prawdopodobnie się zmierzy za niecałe 2 tygodnie:

http://evo2015.s3.amazonaws.com/brackets/index.html

 

Turniej, który planowany był tylko na Sobotę, z racji dużego zainteresowania rozegrany będzie jednak w pierwsze dwa dni imprezy. W piątek rozegrana zostanie większa część grup, natomiast w Sobotę zostaną dokończone pozostałe grupy, a potem nastąpią półfinały i finały turnieju.

Z racji tego, że między Las Vegas, a Polską jest 9 godzin różnicy to piątkowe zmagania będziemy mogli śledzić od godziny 17:00 w Piątek, aż do 5:00 nad ranem, natomiast Sobotnie rozstrzygnięcia będziemy mogli oglądać od godziny 17:00 do 3:00 w nocy. Trzeba przyznać, że są to dość optymalne godziny, które pozwolą nam emocjonować się turniejem, mimo tak dużej różnicy czasu. Nie ma natomiast jeszcze podanego grafiku, gdzie będzie można oglądać relację na żywo, natomiast ta informacja ma się pojawić pod koniec tygodnia i ten news zostanie zaktualizowany, gdy tylko otrzymam tą informację.

 

Kto wygra w tym roku? Czy szykują się niespodzianki?

GET HYPE!

Jeden z najważniejszych tekkenowych turniejów w tym roku coraz bliżej

 

Komentarze

Robson

Wyniki:
1. Nobi (Dragunov)
2. AO (Alisa)
3. Saint (Shaheen)
4. JDCR (Heihachi)
5-6. Pekosu (King), Take (Bryan)
7-8. Mr. Naps (Bryan), (Yuu) Feng

Grzanka

Zaraz, zaraz to czemu mi się ubzdurało że to w Japonii ten turniej ? Ups, sorry Nie wiem skąd mi się to wzięło

No to do stanów to już nie wiem jak z kosztami, ale podejrzewam że wcale nie gorzej, jedynie wiza problem.

Robson

@Grzanka
Dlaczego piszesz o podróżach do Japonii skoro EVO będzie jak zwykle w USA (Las Vegas) ?

Szini50

TMM dostał kase na wyjazd od fanów, jakby dużą część tej podróży ktoś inny sponsorował nawet Ja bym pojechał choćby poto aby sobie USA pozwiedzać i pograć w nowego Tekkena... Mniejsza o turniej, choć TMM już nie pierwszy raz na EVO i nigdy sam (przynajmniej w całości) za to nie płacił

Grzanka

Proszę cię. Myślisz że wyjazd na turniej do Japonii to jakiś problem dla średnio zamożnego Europejczyka ? Ja pracuję w Japońskiej firmie i ode mnie często ludzie tam latają i to nie są aż takie koszty jak się myśli, a domyślam się iż większość konkretnych graczy z UE nie narzekają na biedę. Kwestia braku ogrania w t7 to druga sprawa, ale gra tak bardzo się nie zmieniła żeby nie wejść i nie skopać kilku tyłków na dzień dobry. A Main Man to niby co ? Wymiata w 7 ?

Skrobo

Myślę że o braku obecności europejczyków bardziej decyduje koszt podróży, wiza oraz braku możliwości przygotowania z powodu braku automatów

Grzanka

Pięknie. W europie milion kozaków a na tura w siódemkę leci MainMan :\

Ok, lubię go i w ogóle ale myślę że chluby nam nie przyniesie ..

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
EVO 2015 czyli Inwazja Japończyków

Tak można określić, zbliżający się coraz większymi krokami, turniej Tekken 7 podczas Evo 2015 w Las Vegas w dniach 17-18 Lipca 2015 roku.

Autor: Młody
Reputacja 325.6
Dodany dnia 07-07-2015 20:30
Wyświetleń: 766
Oceny 0
Ilość głosów: 0
Komentarze: 7

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!