2 maja w Lesznie odbył się turniej Tekken Tag Tournament 2 pod nazwą "Leszno Tekken Event FARM2FARM & JOKER PUB". Impreza zbiera dużo pozytywnych recenzji od uczestników. Teraz przyszła pora na parę słów od samych Organizatorów - Leszno Miastem E-Sportu wraz z oficjalnymi wynikami:

"Weekend majowy w tym roku to nie tylko sławna już na całą Polskę majówka rowerowa z ABC, piknik, czy czas odpoczynku. W tym roku Leszno Miastem E-Sportu w składzie Adrian Szulczyk i Artur "Devil" Wleklik zorganizowali turniej w popularną grę wideo - Tekken Tag Tournament 2. Mimo małej ilości czasu udało się zorganizować porządny turniej na skalę nie lokalną, lecz ogólnopolską.

„W planach mieliśmy lokalny turniej, który wypromuje e-sport na terenach Leszna. Gdy na listę wpisywało się coraz więcej znanych graczy z całej Polski wiedzieliśmy, że ranga tego eventu urośnie do ogólnopolskiej. Zebraliśmy wszystkich najlepszych graczy z Polski. Miło nam się zrobiło, gdy okazało się, że niektórzy przejechali ponad 500km by uczestniczyć w LESZNO TEKKEN EVENT. Nie sądziliśmy, że tylu graczy z różnych krańców Polski podejmie decyzję, by Majowy Weekend spędzić wspólnie z nami. Zjawili się nie tylko ludzie nastawieni na Tekkena, ale również znane osobistości jeśli chodzi o e-sport w Polsce - Mariusz „Manieq” Dziarmaga, reprezentanci Star Craft’owego teamu KDV - ForAiur oraz Yava. Zadowolenie było ogromne - nie tylko z samego turnieju. Gracze byli pozytywnie zaskoczeni postawą sponsorów - FARM2FARM, GAME TOWER, Pub JOKER oraz Cool Pizza, którzy stanęli na wysokości zadania oferując graczom nagrody rzeczowe, ale również zniżki na jedzenie, prowiant w dobrych cenach, czy nagrody specjalne, których brakuje na innych tego typu imprezach”- mówią. 


Do głównego turnieju przystąpiło 28 graczy – w tym 3 dziewczyny . Obsadę mieliśmy znakomitą, z ręką na sercu moglibyśmy zmagania te nazwać mistrzostwami Polski. Gracze zostali podzieleni na 4 grupy, z których do dalszej fazy przechodziło po 4 najlepszych z każdej z grup. Szesnastu najlepszych przeszło do kolejnej fazy - DOUBLE ELIMINATION. Ogromnym zaskoczeniem turnieju był Boyn, młody gracz reprezentujący poznańską scenę, który wyeliminował jednego z najbardziej doświadczonych i znanych graczy w TEKKEN’a nie tylko w Polsce, ale w całej Europie - FARM2FARM| Matt-JF. Walka była zacięta, lecz to właśnie Boyn wyszedł z niej cało zapewniając sobie awans.

Gdy do rozegrania zostały już tylko walki półfinałowe ekipa Leszno Miastem E-Sportu wraz z pracownikami Pub Joker postanowili sprowadzić nagrody na miejsce. Okazało się wtedy, że i pod tym względem Leszno nie odstaje, a raczej przebija większość imprez tego typu. FARM2FARM, sponsor główny, widząc, że turniej przybrał taką rangę, postanowiło sprezentować nagrodę główną, której wartość przebijała większość nagród głównych na turniejach tego typu - SMART TV PHILIPS.
„Widząc, że niektórzy z zapisanych musieli przebyć kilkaset kilometrów, by dostać się na miejsce turnieju nie mogliśmy pozwolić, by grało się o uścisk dłoni. Chcieliśmy, by Leszno zostało dobrze zapamiętane. Poza tym szanujemy ludzi, którzy w pasję wkładają ogromną prace i chcieliśmy docenić godziny poświęcone na treningach.”- mówią. 
Dodatkowo pierwsza trójka została obdarowana akcesoriami do gier oraz grami sponsorowanymi przez Game Tower, gadgetami oraz grami zakupionymi przez FARM2FARM, kuponami na Pizzę ufundowanymi przez Cool Pizzę, oraz butelkami ekskluzywnych trunków, które dołożyli od siebie właściciele Pubu Joker. Nowością było to, że z nagrodami nie wyjechali tylko podiumowicze, ale postanowiliśmy uhonorować całą ósemkę najlepszych - otrzymali oni zestaw promocyjny FARM2FARM oraz gry i akcesoria.


Z drabinki wygranych do finału awansował gracz FARM2FARM| Devil, który pokonał po zaciętym pojedynku reprezentanta Wrocławskiej sceny, który od jakiegoś czasu na każdym turnieju zajmuję czołowe miejsca- Nevana. Ten z kolei po zaciętym boju z Poznaniakiem, Szyperem, wygrał 3-2 awansując do głównego finału. W finale gracz FARM2FARM| Devil pokonał go 5-1 wygyrwając cały turniej i zdobywając tytuł. Niespodzianką turnieju był również Caradolph, który mimo, że podróżował do nas aż z okolic Katowic nie okazywał zmęczenia i bez mrużenia oka grał na równi z najlepszymi, mimo dość krótkiego stażu na tego typu turniejach.

Rozdanie nagród odbyło się pod leszczyńskim ratuszem, który to pozytywnie zaskoczył wielu przyjezdnych."

 

Wyniki LESZNO TEKKEN EVENT FARM2FARM & JOKER PUB:
1. FARM2FARM| Devil
2. Nevan
3. Szyper
4. Caradolph
5/6. Boyn, Gubu
7/8. FARM2FARM | Matt-JF, Adax
9-12. Dante, HiKrush, Velurian, Sarastro
13-16. Vergil, KDV | ForAiur, Kotlaska93, Gordaf

 

"Pula nagród ufundowanych przez sponsorów w następującym składzie wynosiła ponad 3000zł, za co ogromnie im dziękujemy i zapraszamy nie tylko do udziału w następnych tego typu imprezach, o których już niedługo na naszym profilu, ale również do korzystania z ich usług!

Bez nich nie udałoby nam się zorganizować tak pozytywnej imprezy! DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

FARM2FARM (www.farm2farm.pl)
Game Tower (www.gametower.pl)
Cool Pizza (www.cool-pizza.pl)
Pub Joker 


Patronat Medialny:
Gazeta ABC
Leszno24 (www.leszno24.pl)
TekkenPRO.pl (www.tekkenpro.pl )

Zdjęcia z imprezy, z wręczania nagród oraz walki turniejowe już niedługo dostępne na Leszno Miastem E-Sportu!

Turniej Prowadzili :
Mariusz Manieq Dziarmaga
Dominik Kois
Adrian Szulczyk
Kamil Maćkowiak
Tomasz Pajzderski
Weronika Szułkiewicz

Ogromne podziękowania dla Kamila Maćkowiaka, Marcina Jamorskiego, Mariusza "Manieq" Dziarmiagi, Tomasza Pajzderskiego, Dominika Koisa oraz Weroniki Szułkiewicz za pomoc, wkład oraz wsparcie i pomoc w organizacji tej imprezy! Dzięki!"

 

 

--------------------------
W artykule wykorzystano zdjęcia Krzysztofa Kalagi, Daniela Bugi i Łukasza Staszaka.

Komentarze

ForAiur

http://speedy.sh/6se5v/20150502-195054-final.mp4
finałowa walka Nevan vs F2F|Devil

Jamor

Asia - zapewaniam Cię że takiego ewentu nigdy jeszcze niewidziałaś

Btw widziałem tą postać w MK X co piaskiem sypie i strzela oraz rzuca gwiazdki, ciekawa jest. Mi przypadła do gustu kobietka od pszczół czy tam innych szerszeni.

Tenshimitsu

Żałuję że nie byłam, niestety tego akurat dnia nie mogłam.
Na następnym evencie na pewno będę

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
Informacje
Diabeł niepokonany na LESZNO TEKKEN EVENT  - relacja prosto od Organizatora

2 maja w Lesznie odbył się turniej Tekken Tag Tournament 2 pod nazwą "Leszno Tekken Event FARM2FARM & JOKER PUB". Impreza zbiera dużo pozytywnych recenzji od uczestników. Teraz przyszła pora na parę słów od samych Organizatorów - Leszno Miastem E-Sportu

Autor: Młody
Reputacja 329.1
Dodany dnia 04-05-2015 17:10
Wyświetleń: 1052
Oceny 0
Ilość głosów: 0
Komentarze: 3

Tagi


Tekken and characters are © Namco Bandai games. TekkenPRO.pl is an unnoficial fansite - made for fun!